Ana Sayfa   Akupunktur   Mezoterapi   Nöral terapi   Fitoterapi   Sağlıklı Yaşam   İletişim   Linkler       English  
AĞRI
Baş ağrıları, migren, boyun, omuz , bel vb. eklem ve kas ağrıları

KİLO PROBLEMLERİ

ALIŞKANLIKLAR
Sigara, alkol, ilaç

SPORCU SAĞLIĞI

ALERJİ, ASTIM, SİNUZİT

UYKU PROBLEMLERİ
Stres, gece işemesi

DERİ HASTALIKLARI
Sedef, akne, zona

KADIN HASTALIKLARI
Ağrılı adet, polikistik over, menapozal şikayetler, infertilite

MİDE, BARSAK HASTALIKLARI
Kronik kabızlık, ishal, gastrit, ülser, hemoroid, spastik kolon

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

 

     
 :: NÖRAL TERAPİYLE TEDAVİ EDİLEN RAHATSIZLIKLAR

 
 
Alternatif-tamamlayıcı tıbbın bir dalı olan nöral terapinin mucidi Ferdinand Huneke ve kardeşi Walter Huneke ‘dir. Huneke kardeşlere göre nöral terapi;
Fonksiyonel hastalıkların ve şikayetlerin, özellikle de ağrının lokal anesteziklerle tedavisidir.

Ferdinand ve Walter Huneke Nöral terapinin etkisini daha çok vejetatif sinir sistemi üzerinde açiklamislardir.Vegetatif(otonom sinir sistemi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ yapısı (network) içindedir.Bu sistem birbirinden farklı ancak birbiri ile uyumlu çalışan sempatik ve parasempatik sistem adı verilen iki bölümden oluşur. Prof. Dr. Ricker 'a göre tüm bilinen uyaranlar (mekanik, termal, elektromagnetik, kimyasallar: nörotrasmitterler, hormonlar, toksinler, mikroorganizmalar) afferent sempatik neuronlarin frekans ve amplitudelerinde degisiklik yaparlar.Nöral Terapi klinik gözlemlere dayanarak Ricker'in bu teorisini  yillar önce ortaya koymustur.

Uzun süreli araştırmalar sonucunda sağlıklı hücrelerin hastalıklı hale dönmesine sebep olan zararlı uyaranın etkisinin hücre ya da hücre duvarına değil sempatik sinir liflerine olduğu gösterilmiştir.
Detoksifiye edici organlar (böbrekler, akcigerler, karaciger, deri) aşıri yük altinda kaldiklarinda temel sistem hücre içinde toksik atiklar birikir. Ilk olarak Prof. Dr. med. Heine, elektron mikroskopisinde  civa ve toksik maddelerin ekstraselüler  alanda tuzaklanmasini göstermistir.

Nöral terapi sayesinde bedende biriken tüm toksinleri hizli bir sekilde uzaklastirmak mümkündür. Nöral terapinin uygulanmadigi bir detoks progami düsünülemez..

Nöral  terapi  üç  şekilde uygulanmaktadır :
Lokal / yüzeysel   injeksiyon
Segmental/ derin injeksiyon
Bozucu alan tedavisi


Yüzeyel enjeksiyon yöntemi özel akupunktur noktalarina yapilir. Vücut, kulak, saçli kafa derisi, agiz içi, dil ve diger akupunktur noktalari otonomik sinir sisteminin düzenlenmesi açisindan çok önemlidir. Bunun geleneksel akupunktur tedavisine avantaji, uygun ilaçlarin akupunktur noktalarina dagitilmasinin dramatik olarak etkili olmasidir.

Segmental terapi ve skar enjeksiyonu, etkili nöral terapinin bel kemigidir ve birçok tecrübeli kisi tarafindan siklikla kullanilmaktadir. Segmental terapi spesifik, medikal ilaçlarin ve antidotlarin bu segmentteki tüm yapilara dagilimini saglar.
Aksi ispat edilmedikçe tüm skarlar problemdir. Herhangi bir hastadaki skara enaz bir kez enjeksiyon yapilmalidir. Eger iyilesme olursa, cevap vermemeye baslayincaya kadar devam edilmelidir.
Dermatom (Segmental) uyari yapilan hastada eger yakinmalarda artis oluyorsa o zaman sorunun dermatomdan ziyade bir bozucu alan veya bozucu odak kaynakli oldugu unutulmamalidir.
Sikayetlerin artmasi durumunda bozucu alan arastirilmasi yapilmalidir.

İnjeksiyon için lokal anestezikler kullanılır.  Lokal anesteziklerin  vücutta  regülasyon  ve detoks yapma  yeteneği  vardır. Bunu  hücre  düzeyinde  gerçekleştirir. Uygulandığı   bölgede kan  akımını arttırır, oksijen  geçişini  arttırır, hücre zarının  elektriksel potansiyelini  düzeltir, antibakteriyel, antiviral,  antiinflamatuar   özellikleri  vardır.

Uygulandığı  bölgeden  başlayan  bu  uyarı vücudu ağ  gibi  saran otonom   sinir sistemi  aracılığıyla çok  uzaktaki  bir refleks  alanda da  aynı  iyileşmeyi  başlatır  hem de  birkaç saniye içinde.  Uyguladığımız anestezik maddenin vücutta kalma  süresi  20  dakikadır, ve bir  ilaç  damar içine  uygulansa   bile  etkisinin görülme  süresi  dakikalar  sürer.  Öyleyse bu etki   ilacın  etkisi  olamaz birkaç saniye da  başlayan ve   kalıcı  bir iyileşmeye neden  olan   otonom  sinir sisteminin   regüle  olması  ve  organların sağlıklı bir  şekilde   çalışmaya   başlamasıdır.

Nöral terapinin başarı ile uygulandığı rahatsızlıklar başlıca;

Spor sakatlıkları
Ağrı tedavisi
Migren ve diğer  başağrıları
Boyun, Sırt  ve  Bel ağrıları
Trigeminal nevralji
Yüz  felci
Alerji
Sinüzit
Kronik tonsillit
Fibromyalji
Kronik kabızlık
Çeşitli  kas ağrıları
Detoksikasyon

 
   
     
 


e-mail: gurselkoc@gurselkoc.com   çıldır mah. 153. sokak8-11Marmaris-Muğla

tasarım YVZ VISUAL SERVICES