Ana Sayfa   Akupunktur   Mezoterapi   Nöral terapi   Fitoterapi   Sağlıklı Yaşam   İletişim   Linkler       English
AĞRI
Baş ağrıları, migren, boyun, omuz , bel vb. eklem ve kas ağrıları

KİLO PROBLEMLERİ

ALIŞKANLIKLAR
Sigara, alkol, ilaç

SPORCU SAĞLIĞI

ALERJİ, ASTIM, SİNUZİT

UYKU PROBLEMLERİ
Stres, gece işemesi

DERİ HASTALIKLARI
Sedef, akne, zona

KADIN HASTALIKLARI
Ağrılı adet, polikistik over, menapozal şikayetler, infertilite

MİDE, BARSAK HASTALIKLARI
Kronik kabızlık, ishal, gastrit, ülser, hemoroid, spastik kolon

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

 

     
 


:: AKUPUNKTURUN ÖNEMİ
:: TEDAVİ

 
 
İnsanlarda ağırlık kazanmak, kaybetmekten çok daha kolaydır. Tokluk yada doyma haz veren bir durum, açlık ise tatmin edilmediği zaman azap veren bir duygudur. İştah ise açlık duygusu ile doyma duygusu arasındaki dengeden ve kişinin alışkanlıklarından doğar. Genellikle kişinin sağlıklı olduğunu kendine de hissettiren, yemek yemeyi zevkli bir hale getiren hoş bir duygudur.

Şişmanlıktan kurtulmak bir sabır işidir ve yeni bir yaşam alışkanlığı kazanmayı gerektirir. Genel olarak hastaneye yatmadan uygulanan bir zayıflama programında amaç,ayda 4 kg. civarında kilo verdirmektir. Kısa sürede başarı sağlamaya yönelik diyetleri uygulayanlar genellikle kilo verdiklerini, fakat bir süre sonra eski hallerine döndüklerini göreceklerdir. Bu nedenle sağlıklı zayıflamada kesinlikle formül diyetlerin ve ilaçların yeri yoktur. Zayıflama programlarının temel ilkesi dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli harekettir.

 
 

Akupunkturun önemi

Öncelikle beyinde, hipotalamusta bulunan iştah merkezini kontrol altına alarak kişinin açlıkla mücadele etmeden aşırı yeme isteği azaltılır. Fiziksel ve zihinsel aktivitede azalma olmadan çok rahat diyet yapılır. Midede yanma, ekşime ve kazınmayı önler. Metabolizmayı düzenler. Aşırı stres ve sinirliliği önler. Bedeni bir bütün olarak ele aldığımız için varolan emosyonel ve hormonal rahatsızlıklar ve diğer semptomlar da ortadan kalkar.

İdeal kiloya indikten sonra bunu korumak daha da önemlidir. edin. Yemeklerinizi yavaş yiyin ve iyi çiğneyin, yerken başka bir şey yapmayın, alkol kullanmayın..Yemekler arasında 3 saatten fazla aralık bırakmamaya dikkat edin. Sebze ve meyve yemeye özen gösterin, ızgara ve fırın yemeklerini tercih edin, bol su için, günde 8 saatten fazla uyumayın ve duygusal sorunlarınız olduğunda bir uğraş bulmaya özen gösterin. Yalnızlık duygusunu yeme ile bastırma yoluna gitmeyin.

Tedavi
Ağırlık kontrolü ve seanslar ilk 3 ayda her hafta yapılır (Asıl belirleyici olan, 2 ay sonunda verilmiş olan toplam kilo kaybıdır.) 3 ay sonunda seans araları açılır, 2 haftada 1 ve ayda 1 şeklinde uygulanır. Bu şekilde 6 ay (ideal kiloya ulaşıncaya dek) tamamlanır. Daha sonra da 2 ayda 1 kontrollerle kilo korumasına geçilir. Tedavideki başarı, her tedavide olduğu gibi kişinin bu duruma istek ve ilgisine ve hekimiyle olan yakın ilişkisine ve güvenine büyük oranda bağlıdır
 
     
 


e-mail: gurselkoc@gurselkoc.com   çıldır mah. 153. sokak 25/5 marmaris/muğla

tasarım YVZ VISUAL SERVICES

Dr Gürsel Koç