Ana Sayfa   Akupunktur   Mezoterapi   Nöral terapi   Fitoterapi   Sağlıklı Yaşam   İletişim   Linkler       English  
AĞRI
Baş ağrıları, migren, boyun, omuz , bel vb. eklem ve kas ağrıları

KİLO PROBLEMLERİ

ALIŞKANLIKLAR
Sigara, alkol, ilaç

SPORCU SAĞLIĞI

ALERJİ, ASTIM, SİNUZİT

UYKU PROBLEMLERİ
Stres, gece işemesi

DERİ HASTALIKLARI
Sedef, akne, zona

KADIN HASTALIKLARI
Ağrılı adet, polikistik over, menapozal şikayetler, infertilite

MİDE, BARSAK HASTALIKLARI
Kronik kabızlık, ishal, gastrit, ülser, hemoroid, spastik kolon

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

 

     
 


:: KLASİK TEDAVİYE AKUPUNKTUR DESTEĞİ

 
 
İnfertilite ( kısırlık ) kadına ve erkeğe ait olmak üzere birçok nedene bağlı olarak oluşabilmektedir.

Çok yüksek bir oranda da ( % 40 ) hiçbir neden bulunamamaktadır. Bu durum eşlerin psikolojisini bozmakta, yoğun bir strese girmelerine neden olmaktadır. Bu ruhsal çöküntüyle olay daha vahim bir hal almaktadır. Tedavi yapılırken bu durum da mutlaka göz önüne alınmalıdır. Akupunktur bu konuda erkek ve kadın hastaya en etkili yaklaşımı sunar. Çünkü akupunktur sadece hastalığa değil, bütüne baktığı için yaklaşımı da bütünü kapsayacak şekilde olacaktır. Etkileri kısaca şöyledir: Erkekte Erkekte sperm sayısını artırır ve hareketliliğine güç kazandırır. Hormanal sistemi düzelterek yapısal bozukluğu ortadan kaldırır. İmmün sistemi ve vücudun dengesini düzenleyerek vücudu normal seviyeye getirir. Kadında Bağışıklık sisteminden kaynaklanan olumsuz faktörleri tedavi eder. Yumurtalıklar yeteri kadar uyarılır. Kanda hormon seviyeleri yükseltilerek, yumurtaların büyümesi ve olgunlaşması sağlanır. Yumurta üretimi artar ve bozukluğu giderilir. Kadınlarda sık rastlanan bazı enfeksiyonların oluşumunu önler. Endometriumdaki ( rahim duvarı ) rahatsızlıkları giderir, kalınlığını artırarak döllenmiş yumurtanın tutunmasını kolaylaştırır. Adet düzensizlikleri giderilir. Adet dönemindeki ağrıları ortadan kaldırır. Cinsel temas sırasındaki ağrıları giderir.

 
 
Klasik tedaviye akupunktur desteği

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) resmi verilerine göre, akupunktur 54 hastalığa iyi geliyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış, bilimsel bir yöntem olan akupunktur, bazen mevcut tedaviye ek olarak, bazense tek başına yararlı olabiliyor. Yıllardır tamamlayıcı tıbbın özellikle doğurganlık, kısırlık, hatta kanser ve hepatit gibi ciddi hastalıklar üzerinde etkisini araştıran Dr. Raymond Chang'ın ekibiyle yapmış olduğu son çalışma, akupunkturun doğurganlık üzerinde de olumlu etkisi olduğunu, hatta doğurganlığı artırdığını gösteriyor. New York'ta bulunan Cornell Üniversitesi Tıp Merkezi'nden bilim adamı Raymond Chang'ın, çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar üzerinde yapmış olduğu araştırmaya göre, akupunktur tedavisinin doğurganlığa olumlu etkisi var. 'Fertility and Sterility' dergisinde de yayımlanan bu araştırmaya göre, 2000 yıldan da eski olan akupunktur tedavisi sayesinde sadece yumurtlama ve kadınların âdet dönemi daha düzenli olmuyor, aynı zamanda kan dolaşımının düzene girmesine bağlı olarak rahim de daha iyi kanla beslendiği için doğurganlık artıyor.

Akupunktur kısırlık ve doğurganlık konusunda, daha çok klasik tedaviye yardımcı bir tedavi. Yapılan son araştırmalarda, akupunkturun doğurganlığı artırdığı gösteriliyor. Ancak bunun bir 'kısırlık tedavisi' olduğunu söylemek yanlış. Ancak klasik tedaviye ek olarak akupunktur uygulandığında, sonuç çok daha başarılı oluyor. Bu, yurtdışındaki yayınlarda da gösteriliyor. Akupunkturun en önemli özelliği, hastayı rahatlatması. Bir hastalığın tedavisinde de hastanın ruh hali, hastanın stresten arınmış olması ve rahatlaması çok önemli. Akupunktur ayrıca, âdet düzensizliklerini ve menopoz şikâyetlerini giderdiğini, rahmin daha verimli hale gelmesini sağladığını, vücuttaki sistemlerin düzgün çalışmasını sağlayarak cinsel isteği de artırabilir. Yapılan araştırmalarda, akupunkturun, erkeklerde de üreme sağlığına olumlu etkisi olduğu görülüyor. Akupunkturun, özellikle erkeklerde sperm sayısını artırdığına yönelik çok araştırma var. Akupunkturun doğurganlığı artırdığını söyleyebiliriz. Akupunktur, doğurganlık konusunda sadece bir yardımcı tedavi. Ancak baş ağrısı, şişmanlık gibi rahatsızlıklarda da tek başına tedavi edici olabiliyor. Bazen destekleyici, bazen tedavi edici bir yöntem akupunktur” diyor. Akupunktur merkezi sinir sistemini ve otonomik sinir sistemini uyararak etki ediyor . Özellikle de kan dolaşımının düzene girmesi, hızlanması, üreme organlarının yanı sıra diğer organların da daha çok kanla beslenerek daha iyi çalışmalarını sağlıyor. Ancak akupunkturu her derde deva olan, kısırlığa ‘son noktayı koyan', mucizevi bir yöntem olarak görmek yanlış. Çünkü akupunktur, her zaman tek başına yararlı olmuyor, mutlaka klasik tedavilerle desteklenmesi gerekebiliyor. Seans sayıları elbette her hastaya göre değişmekle birlikte doğurganlık konusunda ortala 15 seans gerekiyor. Tüp bebek uygulama merkezlerinde akupunkturla beraber uygulanan vakalarda başarı oranının % 50 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

 
     
 


e-mail: gurselkoc@gurselkoc.com   çıldır mah. 153. sokak 8-11Marmaris-Muğla

tasarım YVZ VISUAL SERVICES